Klimanın Isıtmaması

http://www.klimaservisiankara.net/resimler/konu1/large/klm5.jpg

Klimanın Isıtmaması, Klimanız çalışıyor ama ısıtmıyorsa

1) İki farklı klima vardır bu klimalar çalışma koşulları gereği sizlere kapasite düşüklüğü sağlayabilir. İnverter klima  ve sabit hızlı klimalar. İnverter klimalar çalışma standartları yüksek ve konforlu  bir klimadır. Bu klimalar yazın +55 kışın – 15 derecede R410 gaz ile çalısır ve sizin  yaz sal yada kışsal hava ortamlarında kesintisiz  çalışabilmektedir. 

Normal on/off klimalar ise normal çalışma şartlarına  göre dızayn edilmiştir. Bu klimalar yazın +30 kışın +5 dereceleri arasından daha düşük derecelerde çalışmaz buda klimada verimsizliğe sebeb olup arıza  olduğunu belirtmez.

2) Klimanın iç yada dış uniteleri kırlenmiş olabilir. Bu işlem klima bakım gerektirir. 
3) Klimanın iç unite veya dış ünetelerinden gaz kaçağı olabilir. Bu işlemde gaz şarjı yapılması mutlaka gerekir.
4) Klimanız çalısıyor ama hiç bir şekilde soğutmuyor yada ısıtmıyorsa klima Kompresör arızalı yada klima kapasitörünüz arızalı olabilir. Bir ihtimalde ana kartta olusabilecek sorunlarda vardır.
5) Klima sigorta attırıyor sa klimanızın ya kompresörü arızalı olabilir yada klima haberleşme hattında arıza yada bir devreniz kopmuş olabilir.
6) Klimanız çalısıyor ama 1 dakika sonra sigorta attırıyorsa klimanızın kompresörü yada klimanızın dış unitesi parçalarından biri kesinlikle arızalıdır arızalıdır.
7) Klimaya elektrik geliyor ama klimanız çalışmıyorsa klimanızın kartı arızalı olma olasılığı yuzde 99 oranındadır.WhatsApp'tan Anında Destek Alabilirsiniz.